sobota, Wrzesień 21, 2019
Wakacyjny wyjazd – co sprawdzić w samochodzie?
Oceń tekst

Wakacyjny wyjazd samochodem

Jak to się mówi, wszystko dobre, co się dobrze kończy. Tak też i podróże, te są najbardziej udane, które zawiodą nas bez problemów do celu i pozwolą bezpiecznie z nich powrócić. Wybierając się na rodzinny wyjazd w wakacje trzeba szczególnie zadbać o bezpieczne auto dla rodziny. Samochód, którym poruszamy się na co dzień znamy najlepiej i w tym sensie jest od najbezpieczniejszy Wiemy po prostu na co go stać i nie będziemy niepotrzebnie szarżować na drodze.

Wyjeżdżając za granicę

Kolei często wyjeżdżając za granicę musimy wynajmować auta na czas pobytu. Wedy powinniśmy właśnie zadbać o bezpieczny samochód dla rodziny. Sprawdźmy, jakie marki są w ofercie i zdecydujmy, która z nich najlepiej spełnia wymogi bezpieczeństwa. Nie chodzi tylko o wystarczająca ilość miejsca dla kierowcy i pasażera, ale również o zabezpieczenia, takie jak pasy i poduszki powietrzne. Do tego warto zaznajomić się z systemami bezpieczeństwa zainstalowanymi we wnętrzu samochodu.

Są to układy wspomagania kierownicy, asystent parkowania oraz układ czujników ostrzegający o sytuacji na drodze i dopasowujący do niej automatycznie parametry jazdy.

W bezpiecznym aucie dla rodziny zawsze dojedziemy do celu, a w przypadku drobnych usterek technicznych liczyć możemy na serwis w najbliższej okolicy. Dobra polisa ubezpieczeniowa z pakietem assistance to kolejny element zapewnienie sobie maksimum komfortu podczas wakacyjnego wyjazdu z rodziną. Pamiętajmy o tych zaleceniach planując kolejny urlop z dziećmi, żeby wszystko odbyło się bezproblemowo, a po wakacjach żeby pozostały jedynie miłe wspomnienia.

Rodzina w samochodzie

Wyjazdy samochodem na wspólne wakacje wpisują się w terminarz każdej rodziny. Czy jest to wyjazd dłuższy, czy krótszy, musimy mieć pełne zaufanie do własnego auta. Nie może na s w drodze zawieźć, inaczej stracimy część urlopowych atrakcji, a może nawet przepadnie nam rezerwacja w hotelu lub pensjonacie, jeśli nie stawimy się na czas.

Przegląd techniczny przed wyjazdem

Warto pomyśleć o bezpieczeństwie w samochodzie na długo przed wyjazdem i zrobić gruntowny przegląd techniczny. Ważne jest także uzupełnienie wszystkich płynów eksploatacyjnych i sprawdzenie działania hamulców oraz układu chłodzenia. Na pewno w bezpiecznym rodzinnym aucie wszyscy będą czuli się lepiej ruszając w drogę. Obecnie wiele marek stawia na bezpieczeństwo w modelach rodzinnych.

Centra rozwojowe pracują nad udoskonaleniem systemów zabezpieczających kierowcę i pasażerów podczas jazdy. Wiele zaawansowanych technicznie rozwiązań dedykowanych jest wspomaganiu kierowcy. I tak już dziś w niektórych bezpiecznych samochodach rodzinnych są zintegrowane systemy ostrzegające o zbliżaniu się do pojazdu poprzedzającego na drodze. Do tego czujniki asystenta parkowania pozwolą na bezpieczne parkowanie w nawet najciaśniejszych miejscach.

Nie zapominajmy także o parametrach jazdy, które dostosowują się automatycznie do warunków na drodze. Jeśli jest ślisko zwiększa się przyczepność kół, jeśli na drodze jest grząski piasek również styl jazdy ulega zmianie. W takich nowoczesnych i bezpiecznych samochodach rodzinnych uda się każda podróż.

Tagi: ,