niedziela, Październik 20, 2019
Samochód w leasingu – jak ubezpieczyć
Oceń tekst

Jak ubezpieczyć samochód w leasingu?

Prowadzisz własną działalność gospodarczą i chciałbyś kupić, a może już nawet posiadasz samochód w leasingu? Świetnie, to doskonała forma spłacania jego wartości i jeśli posiadasz własną firmę powinieneś jak najbardziej z niej korzystać. Nie wiesz w jaki sposób powinieneś ubezpieczyć swój samochód w leasingu? Żaden problem – w niniejszym artykule dowiesz się wszystkiego, co jest Ci do tego celu potrzebne.

Jednoosobowa działalność gospodarcza stanowi praktycznie najpopularniejszą formę prawną prowadzenia własnej firmy. Już sama jej nazwa wskazuje jej nazwa, że polega ona na prowadzeniu przedsiębiorstwa przez osobę fizyczną. Tego rodzaju prawna forma działania firmy ma znaczący wpływ na jej kształt, koszty, związane z założeniem działalności gospodarczej oraz dalszym jej prowadzeniem, opodatkowanie, koszty ZUS, jak również ponoszenie jakiejkolwiek odpowiedzialności za zobowiązania ze strony swojego przedsiębiorstwa.

Decydujesz się na zakup samochodu w leasingu i co dalej?

Firmy i towarzystwa leasingowe oferujące swoim klientom zakup samochodu w leasing, praktycznie od razu oferują mu również ubezpieczenia, w pakiecie do tego samochodu. Jednakże okazuje się, że czasem warto poczekać i wstrzymać się na moment z wykupieniem polisy do swojego samochodu, aby porównać oferty, które są dostępne na rynku i nie przepłacać. Przy czym różnice w cenach ubezpieczeń mogą sięgnąć nawet ponad 1000 zł. Zatem warto najpierw zasięgnąć porad specjalistów i korzystać z najlepszej dla siebie formy ubezpieczenia, a przede wszystkim nie przepłacać.
Oczywiście, jeśli decydujemy się na leasing samochodu, musimy także pamiętać o tym, aby go ubezpieczyć. Wynika to między innymi z zapisów praktycznie każdej umowy leasingowej. Leasingowany pojazd musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC, ubezpieczenie Auto Casco (AC) i polisę od następstw wszelkiego rodzaju nieszczęśliwych wypadków (tak zwane NNW).

Ubezpieczenie leasingu w pakiecie

Jak się okazuje, towarzystwa leasingowe zazwyczaj od razu proponują klientom wykupienie ubezpieczenia, w tak zwanym pakiecie do danego auta. Co więcej firmy, które prowadzą współpracę z określonymi ubezpieczycielami, korzystają z różnego rodzaju rabatów, ale nie zawsze są one adekwatne do ofert, aktualnie dostępnych na rynku. Ponadto najczęściej wybierają oni dużych i drogich ubezpieczycieli. Zdarza się nawet, że leasingodawcy wskazują ubezpieczycieli z tej samej grupy kapitałowej.
Co za tym idzie, zanim zdecydujemy się na zakup samochodu w leasingu razem z jego ubezpieczeniem powinniśmy najpierw sprawdzić, jakie są dostępne na rynku oferty ubezpieczeń poza towarzystwami leasingowymi. W innym wypadku może się okazać, że naprawdę słono przepłacimy. Różnica ta może wynosić nawet pomiędzy 1000 a 2000 zł, jeśli poświecimy wystarczająco dużo czasu na znalezienie, jak najkorzystniejszej oferty bezpośrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Zatem, przedsiębiorco najpierw porównaj oferty ubezpieczeń samochodów leasingowych na rynku i wybierz tą, która będzie dla Ciebie najlepsza!

Tagi: ,