niedziela, Październik 20, 2019
Pożyczka przez internet – jak to działa?
Oceń tekst

Wraz z rozwojem internetu prężnie ewoluuje wiele innych branż, jak na przykład zakupowa, hotelowa czy bankowości mobilnej. Nie inaczej jest z pożyczaniem pieniędzy – spora część z nas, mając do wyboru długą i mozolną procedurę w banku lub szybkie uzyskanie wsparcia przez internet wybierze to drugie. Szczególnie w przypadku, gdy nie mamy zbyt bogatej historii w BIK i nie chcemy wykonywać szeregu drobnych zakupów, by ją budować.

Pożyczanie w sieci – jak to działa?

Ofertę firm internetowych powinniśmy rozważyć szczególnie w sytuacji, gdy zależy nam na czasie. Większość firm oferuje rozpatrzenie wniosków o pożyczki online w bardzo krótkim czasie, nawet poniżej 15 minut. Aby otrzymać finansowanie, wystarczy przejść przez 4 etapy:

  • wyszukanie odpowiadającej nam oferty. Możemy tego dokonać np. porównując kilka lub kilkanaście firm na specjalnych stronach-porównywarkach;
  • wypełnienie i złożenie wniosku o pożyczkę;
  • uzyskanie pozytywnej decyzji, zwykle nie zajmuje ono więcej niż kwadrans;
  • odebranie dokumentów dotyczących umowy, które większość firm wyśle na naszego maila. W zależności od polityki pożyczkodawcy, będziemy musieli odesłać je pocztą tradycyjną lub elektronicznie, odhaczając wymagane zgody.

Dużym plusem pożyczania przez internet jest również to, że umowy musimy podpisać tylko raz – kolejne pieniądze możemy pożyczać na podstawie tylko tego jednego zestawu dokumentów.

Nie musisz mieć wiele w BIK

W przypadku banku osoba ubiegająca się o dodatkowe fundusze jest dokładnie sprawdzana w szeregu różnych rejestrów, m.in. Biurze Informacji Kredytowej. W przypadku, gdy nie mamy zbyt bogatej historii, a wnioskujemy o dużą kwotę pożyczki, bank może nam jej odmówić lub zażądać dodatkowego ubezpieczenia. W przypadku firm internetowych, pożyczka przez internet na konto nie jest zależna od tego, jak wiele informacji o naszych zakupach znajduje się w BIK. Dzięki temu nie musimy na siłę budować historii spłat, by uzyskać pieniądze – możemy od razu skupić się na głównym celu.

Pożyczanie pieniędzy nigdy wcześniej nie było tak proste. Wystarczy jeden wniosek, aby otrzymać decyzję o przyznaniu wsparcia. Ponieważ w internecie konkurencja jest naprawdę spora, możemy również liczyć na to, że znajdziemy atrakcyjną propozycję, pod względem oprocentowania i warunków. Dodatkowym plusem internetowych pożyczek jest również to, że nie musimy posiadać dużej historii kredytowej, aby uznano nasz wniosek, co ułatwia sprawę w sytuacji, gdy musimy pożyczyć jakąś kwotę natychmiast, a nie chcemy bawić si w budowanie naszego wizerunku na siłę.

undefined