niedziela, Październik 20, 2019
Powerbank – jaką powinien mieć pojemność?
Oceń tekst

Powerbank – jaką powinien mieć pojemność?

Każdy posiadacz urządzenia mobilnego spotkał się przynajmniej raz w życiu z sytuacją braku źródła zasilania, aby swoje urządzenie naładować. Nie ważne, czy był to smartfon, tablet, czy chociażby aparat fotograficzny, brak możliwości korzystania z któregokolwiek z tych urządzeni z powodu wyczerpanej baterii był tak samo frustrujący.

Powerbank – nie tylko oszczędzanie

Z tego powodu jedną z najważniejszych cech charakterystycznych kupowanego urządzenia jest pojemność jego baterii. Wybierając konkretny model chociażby smartfonu często patrzymy, jak dużą ma baterie i jest to parametr równie ważny co nowe technologie, takie jak jakość aparatu, czy rozdzielczość ekranu.
Pewnych rzeczy jednak przeskoczyć się nie da i prędzej, czy później nawet najlepsza bateria w pewnym momencie się wyczerpie. Najczęściej w momencie w którym najbardziej będziemy potrzebowali swojego urządzenia. W takiej sytuacji na ratunek przyjdzie nam powerbank.

Powerbank – jaka pojemność?

Aby móc dobrze dobrać pojemność powerbanku, trzeba najpierw poznać pojemność posiadanej przez naszego smartfona baterii. Aby posiadanie takiego banku energii było sensowne, powinien on umożliwiać przynajmniej dwukrotne pełne naładowanie baterii naszego urządzenia, a najlepiej jakby był w stanie uczynić to trzykrotnie.
W przypadku posiadania przez telefon baterii o pojemności standardowych 3000 mAh, kupowany do niego powerbank powinien być o pojemności ponad 7000 mAh. Dlaczego tak dużo? Powerbanki mają niestety tendencje do wytracania pewnej ilości energii, a także nie są w stanie przekazać całości zgromadzonego ilości energii. Jeśli zatem chcemy mieć możliwość dwukrotnego naładowania smartfonu posiadającego baterie o pojemności 3000 mAh, warto jest wyposażyć się w bank energii stosownie większy.
Najbardziej jednak komfortowym rozwiązaniem jest posiadanie powerbanku o pojemności 11000 mAh. Da to możliwość trzykrotnego spokojnego ładowania, co docenione zostanie np. w trakcie podróży, gdy dostęp do gniazdka elektrycznego może być bardzo utrudniony, a nawet niemożliwy.

Tagi: