niedziela, Październik 20, 2019
Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartphonu?
Oceń tekst

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartphonu?

Telefon komórkowy już dawno przestał być używany jedynie do prowadzenia rozmów i wysyłania smsów. Obecnie jest to potężne urządzenie, które w mocy obliczeniowej niczym nie odbiega od co poniektórych komputerów. Daje on olbrzymie możliwości użytkownikowi, dlatego też czas, jaki poświęcany jest na wybór konkretnego model jest obecnie znacznie dłuższy niż jeszcze kilka lat temu.

Jaki wybrać ekran w smartphonie?

To co będzie na pierwszy rzut oka widoczne po spojrzeniu na smartphon to jego ekran. Właśnie dlatego to właśnie ten element powinien być brany jako pierwszy pod uwagę. Bardzo ważna jest oczywiście jego przekątna, która będzie determinowała wielkości i wagę całego telefonu. Obecnie najpowszechniejsze są modele 5 calowe. Dla osób o większych potrzebach dostępne są również ekrany nieco większe 5.5 cala. Bardzo rzadko ale jednak, zdarzają się również ekrany 4.5 calowe.
Drugim po wielkości czynnikiem określającym jakość ekranu jest jego rozdzielczość. Obecnie większość z dostępnych modeli oferuje Full HD i jest to ilość pixeli całkowicie wystarczająca. W sprzedaży są oczywiście wersje 4K, jednak w tym wypadku nowe technologie to chyba jednak przerost formy nad treścią, ponieważ na tak małym ekranie tak dużej rozdzielczości zwyczajnie się nie dostrzeże.

Wydajność smartphona

Nie ma nic bardziej frustrującego niż wolno działający smartphon. Powolne ładowanie aplikacji, zawieszanie się, czy trwające wieki ładowanie stron w internecie, potrafi całkowicie odebrać przyjemność z korzystania z tego urządzenia.
Z tego powodu przy wyborze konkretnego modelu warto jest zwracać uwagę, czy posiada on odpowiednio szybki procesor i właściwą ilość pamięci RAM.

Dostępna pamięć na smartphonie

Dzięki swoim możliwością smartphon służą obecnie do wielorakich celów. Przeglądanie internetu, używanie licznych aplikacji, czy po prostu robienie ogromnych ilości zdjęć wymagają dużej przestrzeni na której zgromadzone dane będą mogły być przechowywane. Ilość dostępnego miejsca na nasze pliki jest zatem niezwykle istotna, tym bardziej, że z każdą kolejną aktualizacją sam system operacyjny smartphonu potrafi żądać coraz więcej pamięci. Pewnym wyjściem awaryjnym jest możliwość dokładania osobnych kart pamięci o czym też warto pamiętać.

Tagi: ,