sobota, Wrzesień 21, 2019
Kredyty hipoteczne – czy warto je zaciągać?
Oceń tekst

Kredyt hipoteczny – czy warto go brać? Analiza

Kupno mieszkania, działki pod budowę domu jak również i samo jego wybudowanie najczęściej wymaga posiadania odpowiednich pieniędzy. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na finansowanie tylko i wyłącznie w własnym zakresie i z własnych środków. Często wyżej wymienione wymagają posiłkowania się kredytami hipotecznymi. Często to właśnie one są jedynym środkiem do osiągnięcia tego właśnie celu. Obecnie oferta bankowa jeśli chodzi o udzielanie kredytów hipotecznych jest bardzo bogata.

Takie wsparcie udzieli nam kilkadziesiąt banków, które działają na rynku polskim. Oferowane przez nie kredyty udzielane są nie tylko w walucie polskiej, ale również i dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich jak też euro czy frankach szwajcarskich. Dzięki temu można dostosować kredyt do własnych możliwości, zabezpieczając się w ten sposób przed zbyt wysoką ratą jaką co miesiąc przyjdzie nam zapłacić za mieszkanie. Decydując się jednak na kredyt hipoteczny w obcej walucie pamiętajmy o tym iż będziemy zmuszeni do płacenia raty kredytowej przy znacznej aprecjacji danej waluty, staniemy się bowiem niejako uczestnikami spekulacji na tej właśnie, mimo iż nasz wpływ na wzrost jej wartości z pewnością będzie znikomy.

Jednak, gdy zacznie ona spadać rata kredytowa będzie proporcjonalnie mniejsza. By zabezpieczyć się przez ryzykiem wzrostu i spadku i płacić raty w stałej wysokości warto zastanowić się nad kredytem w złotówkach. Wówczas taki problem nie będzie nas dotyczył. Oczywiście wybór waluty to nie wszystko. Potrzeba jest również zdolność kredytowa, którą wylicza pracownik banku, gdzie decydujemy się na kredyt. Musi on również podać nam wszelkie niezbędne informacje oraz wyszczególnić dokumenty, które należy złożyć, by kredyt hipoteczny otrzymać.

Czy warto brać kredyt hipoteczny?

Wiadomym jest, że Polska się zadłuża. Polacy sięgają po kredyty jak cukierki, biorąc jeden za drugim. Pobierają kolejny, aby spłacić poprzedni. Firmy korzystając na naszym dążeniu do łatwizny z dnia na dzień wymyślają i przedstawiają coraz to atrakcyjniejsze formy pożyczki, oprocentowania kredytów, rat. Cały kraj wpadł w to błędne koło. Jednak, co zrobić, gdy kredyt faktycznie jest potrzebny? Gdy jedyną rzeczą, jaka blokuje nas przed rozwojem jest brak pieniędzy? Kredyty są dobrym rozwiązaniem, o ile są brane z głową. Nie można nastawić się na dodatkowe pieniądze z dnia na dzień. Całą procedurę trzeba przemyśleć. Najpierw musimy szczerze przed sobą podliczyć sumę, jaką trzeba pożyczyć.

Rozpatrzeć i rozpisać ile jest nam faktycznie potrzebne. Następnie, gdy jesteśmy wszystkiego pewni następuję czas na szukanie dobrego źródła kredytu. Musimy przejrzeć wszystkie dostępne oferty, szukając nie tej idealnej niczym z obrazka, ale pewnej i sprawdzonej. Warto zasięgnąć porady wśród rodziny i znajomych, aby dowiedzieć się ewentualnych informacji od rzetelnego źródła. Następnie, gdy znajdziemy już interesującego nas kredytodawcę możemy spisać wszystkie pytania i przekazać osobiście pośrednikowi nasze wątpliwości i potrzeby. Wszystko musi być dla nas jasne. Inaczej całe przedsięwzięcie nie ma sensu, a my z dobrych chęci możemy narobić sobie tylko kłopotów. A gdy już otrzymamy kredyt – wracamy do punktu wyjścia. Skupiamy się na naszym pierwotnym celu i zdobywamy go dzięki tym pieniądzom. Najlepsza rada na koniec? Nie brać kolejnego kredytu, dopóki nie spłaci się poprzedniego.

Kredyt hipoteczny dla młodych – pomoc Państwa

Wzięcie kredytu to zawsze poważna decyzja, a już szczególnie w życiu młodego człowieka, który chciałby iść w przyszłość bez żadnego zadłużenia. Jak się okazuje kredyt nie jest taki zły, jak się może wydawać. Dlaczego? Właśnie dziś zgłębimy ten temat. I mamy nadzieję, że właśnie dzisiejszy wpis nakieruje was na poszukiwanie wiadomości na ten temat i być może już niedługo będziecie mieli okazję mieszkać w swoim własnym mieszkaniu. Nie ma chyba przyjemniejszego uczucia niż zasypianie w swoich własnych czterech kątach.

Wiele banków oferuje kredyty dla młodych ludzi w wieku do 26/30 lat na zupełnie innych zasadach, mniejszym oprocentowaniu. Jednak ma to także swoje specjalne wymogi, ponieważ taki kredyt wtedy wymaga większej ilości poręczycieli albo poręczycielstwa ze strony rodziców, którzy mają umowy o pracę. Niewielu młodych ludzi może pochwalić się umową o pracę, ale to także nie stanowi zbyt dużego problemu, ponieważ coraz częściej bankom wystarczy poświadczenie o pracy na zlecenie lub o dzieło. To są tylko ciekawe ułatwienia podczas decyzji o kredycie, ale nie napisaliśmy o najlepszym, ponieważ Państwo wspomaga młodych ludzi, którzy decydują się na kupno własnego mieszkania i dzięki projektom, do których można się zgłosić Twój kredyt nawet w 50% może być spłacany przez kilka lat przez Państwo, a to bardzo duże ułatwienie. Dlatego coraz częściej młodzi ludzie decydują się na zakup własnego mieszkania, ponieważ istnieje wiele sposobów na to, aby ułatwić sobie życie z kredytem na głowie.

Tagi:

0 Komentarze

Dodaj komentarz