sobota, Wrzesień 21, 2019
Kredyt konsolidacyjny – zakup towarów i usług
Oceń tekst

Kredyty konsolidacyjne – informację, oprocentowanie, zabezpieczenia

Kredyty konsolidacyjne, mimo iż nie są tak powszechne jak ma to miejsce w przypadku innych, nie mniej jednak są równie chętnie udzielane przez banki. Szczególnie polecane są osobom, które chciałyby pozbyć się swoich innych zobowiązań kredytowych zarówno w bankach jak i instytucjach poza bankowych.  Ich udzielaniem zajmuje się obecnie każda instytucja finansowa, nie mniej jednak radzimy korzystać tylko z ofert banków.

Chodzi tutaj przede wszystkim o oprocentowanie takich kredytu. W banku kształtuje się ono na znacznie niższym poziomie aniżeli gdzie indziej. Dodatkowo zabezpieczenia dla osób chcących otrzymać ten właśnie kredyt stoją na znacznie niższym poziomie. Wszystko bierze się oczywiście z podobieństwa jakie mają kredyty konsolidacyjne do kredytów hipotecznych. Jedne i drugie bowiem udzielane są pod nieruchomość, która jest własnością kredytobiorcy. W przypadku otrzymania kredytu własność nieruchomości zostaje przeniesiona na bank.

Jednak jest to jeden ze sposobów zabezpieczeń w przypadku kredytów z których konsoliduje się wszystkie poprzednie zobowiązania nie tylko inne kredyty ale również zadłużenie na kartach kredytowych czy innych kredytów konsumenckich. W wielu przypadkach kredyty te mogą posłużyć także do spłaty kredytu mieszkaniowego czy hipotecznego zaciągniętego w innym banku, kiedy to oprocentowanie jest znacznie wyższym aniżeli ma to miejsce u konkurencji.  Równie ważny jest okres kredytowania, który wynosi w ich przypadku nawet kilkadziesiąt lat. Jest to również cecha wspólna kredytu konsolidacyjnego i hipotecznego.

Drobny kredyt na zakup materiałów lub usług

Jednym z najczęściej wybieranych bankowych produktów finansowych są oczywiście wszelkiego rodzaju kredyty. Na rynku jak zauważymy jest bardzo wiele ich rodzajów, z tego też względu można je idealnie dostosować do własnych potrzeb. Jednym z takich właśnie jest właśnie zyskujący coraz większą popularność kredyt na zakup towarów i usług. Jest to także kredyt konsumencki, nie mniej jednak w odróżnieniu na przykład od kredytu gotówkowego charakteryzuje się innymi parametrami.

Głowna różnica polega tutaj przede wszystkim na jego przeznaczeniu. Jak sama jego nazwa wskazuje kredyt na zakup towarów i usług może być przeznaczony tylko i wyłącznie na zakup określonego dobra. Może być więc z powodzeniem wykorzystywany przy zakupie wszelkiego rodzaju sprzętu gospodarstwa domowego np. pralki, lodówki, telewizora, sprzętu muzycznego jak również mebli. W tych właśnie przypadkach kredyt ten jest znacznie lepszym rozwiązaniem aniżeli tradycyjny kredyt gotówkowy otrzymywany w banku.

Dzieje się tak dlatego iż jego oprocentowanie jest znacznie niższe, często również kredyt ten jest nie oprocentowany. Płaci się jedynie ubezpieczenie. Kolejną zaletą tego rodzaju kredytu jest oczywiście możliwość załatwienia wszystkich niezbędnych formalności wszędzie tam, gdzie dokonywany jest zakup na raty. Można więc z niego bez przeszkód korzystać właśnie w sklepach ze sprzętem AGD i RTV jak również w salonach meblowych. Często zdarza się również iż kredyty tego typu posiadają raty z odroczonym terminem spłaty pierwszej z nich nawet o kilka miesięcy.

Tagi:

0 Komentarze

Dodaj komentarz