niedziela, Październik 20, 2019
Jak przygotować samochód do sprzedaży?
Oceń tekst

Przygotowanie samochodu do sprzedaży

Wbrew pozorom sprzedaż samochodu nie jest łatwa. Motoryzacja jest tak rozwinięta, że na jej rynku jest wiele propozycji sprzedaży przeróżnych samochodów. Decydując się na sprzedaż pojazdu powinniśmy zatem poznać podstawowe zasady sprzedaży naszego auta. Powinniśmy sprawić by nasza oferta była jak najlepsza i by to na nią zwracano uwagę, czytając ogłoszenia o sprzedaży pojazdu.

Jak przygotować auto przed sprzedażą?

Profesjonalni handlarze nie liczą się z nikim i niczym, bez problemu i bardzo umiejętnie maskują wszelkie usterki auta, które sprzedają. Osobie prywatnej trochę trudno jest nieuczciwie odpicować swój samochód. Dobrze jednak jest się zawsze postarać, wtedy nasza oferta może być atrakcyjna. Przede wszystkim sprzedajemy samochód czysty na zewnątrz i czysty w środku.

Przygotowanie samochodu zewnątrz

Przede wszystkim powinniśmy bardzo dokładnie umyć auto z zewnątrz.
Lakier należy porządnie wypolerować, najlepiej jest tę pracę zlecić profesjonalistom. Doskonale wypolerują nam lakier karoserii, ukrywając przy tym wszystkie jej mankamenty w zakładzie lakierniczym.
Powinniśmy dokładnie umyć szyby z zewnątrz i wewnątrz pojazdu, wymienić wycieraczki, usunąć wszelkie ślady rdzy, wymyć bardzo dobrze reflektory. Dokładnie też, powinniśmy, wyczyścić felgi.
Dzięki powyższym pracom nasz samochód będzie bardzo dobrze wyglądał z zewnątrz.

Jak przygotować samochód wewnątrz?

We wnętrzu trzeba samochód porządnie odkurzyć, wyprać tapicerkę, usunąć wszelkie z niej plamy. Odświeżyć kierownicę, sprawdzić nakładki pedałów, zainwestować w nowe chodniczki. Trzeba też doskonale wyczyścić, specjalnym preparatem, wszystkie plastikowe elementy wnętrza samochodu. W przypadku gdy pali się dużo kontrolek trzeba sprawić, by je zlikwidować.

Inne prace przy sprzedaży samochodu

Samochód odświeżony wewnątrz i wymyty porządnie na zewnątrz nie jest jeszcze tym idealnym pojazdem do sprzedaży. Pamiętajmy o tym co znajduje się pod maską naszego, sprzedawanego auta. Dobrze jest gdy przed sprzedażą wymyjemy silnik. Pamiętajmy jednak by silnik bardziej wyglądał na czysty a nie na umyty tuż przed sprzedażą. Sprawdźmy czy nie mamy pod maską żadnych prowizorek, jakichkolwiek niepotrzebnych drutów. Upewnijmy się też czy dobrze działa wydech i zainwestujmy w oryginalny filtr oleju, w przypadku gdy przed sprzedażą chcemy wymienić olej.
Najważniejsze są też bardzo dobre zdjęcia sprzedawanego pojazdu. O tym, najczęściej, się zapomina. Zdjęcia to podstawa, ponieważ jest to pierwsze wrażenie osoby, która poszukuje odpowiedniego pojazdu dla siebie.

Tagi: