sobota, Wrzesień 21, 2019
Jak działa system Start-Stop? Czyli jak jeździć taniej
Oceń tekst

Jak działa system Start-Stop?

Posiadanie własnego samochodu to spore udogodnienie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy to ciągle żyjemy w pośpiechu. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie wyobraża sobie bez niego życia. Niestety, koszt codziennych dojazdów samochodem są naprawdę spore i potrafią zniechęcać.

System start-stop w nowoczesnych autach

Z tego własnie powodu w nowoczesne auta wprowadza się szereg udogodnień, które mogą pomóc. Producenci aut nie ustają w staraniach by ich samochody były nowoczesne i spełniały oczekiwania kierowców. Dba się więc już nie tylko o wygodę, komfort czy bezpieczeństwo ale również o ekonomię i ekologię jazdy samochodem. Przykładem takich działań może być nowoczesny system start-stop, który zamontowany jest w coraz większej ilości samochodów.

Co daje posiadanie takiej funkcji. Przede wszystkim pozwala nam jeździć taniej. Samochody, które posiadają start-stop wyłączają bowiem automatycznie swoje silniki podczas postoju w korku, na światłach czy przejazdach kolejowych. To z kolei przyczynia się do znacznego zmniejszenia zużycia paliwa. Oszczędności sięgają nawet 15%. Trzeba więc przyznać, że jest to całkiem sporo.

Warto również dodać, że posiadanie tego systemu nie wpływa w żaden sposób na komfort kierowcy i pasażerów czy też dynamikę jazdy. Wystarczy bowiem nacisnąć pedał sprzęgła by silnik automatycznie ruszył. Podsumowując, jeśli poszukujemy widocznych oszczędności i zależy nam na tym by nasz samochód był ekologiczny warto zdecydować się na zakup auta, które wyposażone jest w ten nowoczesny system. To się opłaca.

Nowoczesny system start-stop

Nic więc dziwnego, że producenci samochodów zastanawiają się jak je zmniejszyć. Dzięki temu w nowoczesnych samochodach pojawia się coraz więcej innowacyjnych udogodnień, które mają wyjść na przeciw potrzebom klientów. Jednym z takich rozwiązań jest system start-stop. Czym jest. Jest to nic innego jak funkcja, która sprawia, że silnika samochodu zostaje automatycznie wyłączony wtedy, gdy auto się zatrzymuje.

Co więcej, wystarczy naciśnięcie sprzęgła…

Co więcej, wystarczy naciśnięcie sprzęgła by silnik ponownie został uruchomiony. Co daje takie rozwiązanie. Dzięki niemu podczas stania w korkach, na przejazdach czy na światłach nie zużywamy ani naszego silnika, ani paliwa. Zastosowanie tego nowoczesnego systemu w samochodach sprawia, że zużycie paliwa maleje o nawet 15% co jak można się domyślać jest naprawdę sporą oszczędnością, szczególnie w dłuższym okresie czasu.

Nic więc dziwnego, że na zakup takiego samochodu decyduje się coraz więcej osób. To spore udogodnienie, które nie ma żadnego wpływu na odczucia kierowcy w trakcie jazdy czy też dynamikę samochodu. Jeśli więc zastanawiamy się w jaki sposób zaoszczędzić w trakcie codziennej jazdy miejskiej warto zastanowić się nad zakupem samochodu, który wyposażony jest w ten nowoczesny system.

Tagi: ,