niedziela, Październik 20, 2019
Fryzury, które optycznie wyszczuplają
Oceń tekst

Modne fryzury, które wyszczuplają

Kobiety podążają za modą w uczesaniach, nie zwracając zupełnie uwagi na to, że trendy należy rozważnie dopasować do kształtu twarzy i typu urody. Gdy panie zakochały się w prostych włosach, mało która zanotowała, że pełne rysy prezentują się w nich co najmniej niesmacznie.

Sprawdź, jaką fryzurę wybrać, by optycznie wyszczuplić buzię

Okrągłe buzie powinny gustować w lokach, falach, asymetrycznych cięciach, kilkuwarstwowemu cieniowaniu oraz irokezach. Włosy uniesione odejmują optycznie kilogramów!

Odsłonięta szyja

Fryzury zasłaniające szyję mają swój urok, jednak skracają optycznie sylwetkę. Właśnie dlatego nie są rekomendowane osobom, które chcą ukryć zbędne kilogramy. Najkorzystniejszą jest długość średnia (powyżej linii brody), która wydłuża szyję, wyostrza rysy twarzy oraz podkreśla oczy. Wystrzegajmy się fryzur w długości do brody, które dokładnie obramowują twarz. W zamian warto postawić na nieco krótszy tył, dodający fryzurze i całej sylwetce korzystnej lekkości (tzw. przedłużony bob). Doskonałym uzupełnieniem będzie długa, koniecznie zaczesana na jeden bok twarzy grzywka.Pamiętajmy, że proste, krótkie, cięte „spod linijki” grzywki są niemodne – do absolutnych hitów 2015 roku należą przedziałki asymetryczne.

Nastroszone cieniowanie

Sprytną stylizacją dla osób puszystych jest fryzura krótka, mocno wycieniowana na wysokości kości policzkowych. Najkorzystniejszym, a zarazem najmodniejszym w 2015 roku cięciem jest zachowanie dłuższej, bardzo kobiecej góry, z drapieżnie krótkimi bokami i tyłem.Irokezy z wygolonymi fragmentami włosów to idealny trend dla osób chcących dobrą stylizacją odjąć sobie kilka niechcianych kilogramów. To fryzura, która doda włosom objętości (przez zachowanie pełnej góry) oraz spowoduje, że sylwetka zyska lepsze proporcje. Co więcej, tzw. wysokie fryzury dodadzą centymetrów oraz optycznie zmniejszą zbyt okrągłą twarz.

Długie włosy tylko upięte

Najlepszymi stylizacjami dla osoby o okrągłej twarzy są fryzury krótkie i średnie o długości tuż za ucho. Fatalnym rozwiązaniem są włosy długie i proste, które dodają sylwetce ciężkości i masywności. Jeżeli mimo wszystko chcemy nosić taką stylizację, warto postawić na swobodne upięcia lub miękkie, opadające na boki fale, które dodatkowo wyszczuplą ramiona (unikajmy jednak loków oraz fal retro, które poszerzają twarz). Szczególnie upięcia są ciekawym rozwiązaniem, ponieważ powodują, że buzia wygląda na bardziej pociągłą, niż w rzeczywistości. Upinając włosy starajmy się przysłaniać czoło, ponieważ włosy odgarnięte do tyłu podkreślają okrągły kształt twarzy. Absolutnie odpada też gładko zaczesany koński ogon.

Pamiętaj, że umiejętne modelowanie kształtu twarzy to nie tylko kwestia makijażu, ale także dobrze dobranej fryzury.

Tagi: